Kişisel Bar

Standard

KİŞİSEL BAR

Evinizde yapıcağınız bar party, toplantı, misafir ağırlama ve hobby olarak kullanabiliceğiniz bar bir tarzda bar olmalıdır. Yapılıcak barın sizin bütçenize göre tam donanımlı gösterişli bir bar olabilir yada yine size ve gelenlerin ihtiyaçlarını karşılayabilicek tekerlekli seyyar taşınabilir bir barda olabilir.

Ölçülü ve bilinçli alındığında alkol insanı rahatlatır.Özelliklede evde… Hafif bir kokteyl yorucu bir günün ardından gerilen sinirlerin rahatlamasına eğer arkadaşlarla beraber içiliyorsa keyifli ve canlı bir sohpet etmenizi sağlar. Bir bardak şarap yemekle ziyafet arasındaki farkı oluşturur ve yemek sonrası güzel bir ortamda yudumlanan konyak ve puro muhteşem bir zevk verir.

Partide neşe ve eğlence bittikten herkez evine gitmeye hazırlanırken sizlere büyük bir sorumluluk düşmeltedir. Evlerine kendi araçlarıyla gidecek arkadaşlarını alkollü araç kullanmamaları konusunda uyarmanız ve evlerine taksi ile gitmeleri veya alkol kullanmayan diğer arkadaşların bırakmasını önermeniz gerekmektedir. Sorumluluk sahibi bir ev sahibi olursanız herkesin eğlendiğinden emin olacaksınız.

 

Kişisel Bar

 

Evinizde kişisel barınızda hayal gücünüzü kullanarak nasıl kokteyller ve sunumlar yapıcaksanız o alkolleri bulundurmalısınız.

Başlıca alkoller aşağıda belirttiğim içkiler olabilir.

Vodka

Cin

Rom

Scotch Viski

Bourbon Viski

Tennessee Viski

Tekila

Vermut (Dry,Rose,Tatlı)

Portakal Likörü

Likör (Nane,Kahve,Muz,Krema,Şeftali,v.b)

Kahlua

Rakı (Altınbaş,Kulüp,Yenirakı,Tekirdağ)

Şarap (Kırmızı,Beyaz,Roze,Blush)

Köpüklü Şarap (Sevilen cider,J.P Chenet v.b)

Şampanya

Konyak

Brendi

Bira Çeşitleri

Şurup Çeşitleri (Nar,Turunç,Çilek,Vanilya,Şeker,Karamel,Çikolata,Badem)

Şeker (Kesme,Toz,Esmer,Pudra şekeri)

Meyve Çeşitleri (Portakal,Mandalin,Nar,Limon,Muz,Kivi,Çilek,Ananas)

Sebze Çeşitleri (Kereviz sapı,Maydanoz,Salatalık,Ispanak,Havuç,Biberiye,Nane,Fesleğen)

Tuz,Karabiber

Sos (Acı sos ,Worcestershire sos)

Süt ve Krema

Meşrubatlar ( Cola,Fanta,Gazoz,Tonik,Soda,Soğuk çay,Enerji içeceği)

Garnitürler (Kokteyllik zeytin,Kiraz şekerleme,Kuruyemiş,Cips,Mısır)

Su ve Buz

Sizde takdir edersinizki çoğu insanın bir barmenin sahip olabiliceği mekan, malzeme ve alkollere sahip değildir. Bunun için kişisel barınız evinizde çok güzel dizayn edilmeli ve maddi durumunuz el verdikçe takviye edilmelidir. Evinizde vericeğiniz bir davet de misafirlerinizi iyi ağırlamak ve onlara keyifli içecekler ve ikramlar sunmak için önceden bir program düzenlemeyi unutmayın.Bu programı düzenlerken önce isim listesini düzenleyin çünkü bu sayede kaç kişi katılacağını öğrenmiş olursunuz. Sonra misafirlerinize ikram ediceğiniz yiyecek ve içeceklerin listesini yapınız. Sonra yiyeceklerinizi iki ayırınız sıcak ve soğuk olarak listeyi imkanlarınıza göre zenginleştirip düzenleyebilirsiniz. İçecek listenizi düzenlerken gelen arkadaşlarınızdan sevdiğini bildiğiniz içecekleri dahil etmeyi unutmayınız. Barınızda eksik olan içki veya meyve suları,meşrubatlar varsa bunları tamamlayıp akşam servis etmek istediğiniz kokteyllerin reçetelerini hazırlayabilirsiniz. Davette kullanacağınız bardak ve malzemelerin temiz ve yeterli olduğunu kontrol ediniz.

Artık vericeğiniz davetin basit bir şekilde olsada programı vardır.

Davettede servis ediceğiniz kokteyllerin önceden hazırlanmasını önermem hem tat ve lezzet açısndan hemde sağlıklı olmayacaktır. Bu tarz davetlerde önceden hazırlayıp sunmak istediğiniz karışım varsa bunlar ziyafet kokteyllerinden  ¨punch¨ (panç) , ¨Bowl¨ (bol) olmalıdır bunların yapılışlarını ileriki sayfalarda bulucaksınız.

Likör ,şarap ile hazırlayacağınız ziyafet kokteyllerini önceden hazırlayabilirsiniz fakat meyve suyu, şurup gibi ürünlerle hazırlayacağınız kokteylleri misafirlerinizle beraberken servise hazırlamalısınız.

Alkol kullanmayan misafirleriniz için yeterli miktarda meyve suyu ve meşrubat olmasına dikkat ediniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir